Powrót

Realizacje

Blogosfera Canpol babies 

Otrzymaliśmy zadanie stworzenia platformy komunikacji z blogerkami, które zgłaszają się z prośbą o produkty. 

Blogosfera Canpol babiesZaobserwowaliśmy, że młode mamy mają silną potrzebę chwalenia się swoimi pociechami, co owocuje zakładaniem blogów i opisywaniem wspólnie spędzanych chwil z dzieckiem. Chętnie dzielą się na blogach opiniami na temat produktów i organizują konkursy, które zwiększają poczytność blogów.

Wyzwanie i cele

Przed uruchomieniem programu „Blogosfera” nasz klient otrzymywał kilkadziesiąt próśb miesięcznie o przekazanie akcesoriów do testów lub jako nagród w organizowanych przez blogerki konkursach. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw blogującym mamom i stworzyć miejsce, w którym będą się gromadzić i tworzyć społeczność wiernych ambasadorek marki. Nowe narzędzie w postaci „Blogosfery Canpol babies” miało realizować następujące cele:

  1. Budowanie sieci dobrej rekomendacji produktów Canpol babies na stronach zewnętrznych.
  2. Budowanie dobrych relacji z blogerkami. Docenienie i dowartościowanie tych mam, których blogi są mniej popularne.
  3. Wzmocnienie ruchu w serwisie i jego pozycji w wyszukiwarkach.
  4. Reklama nowości oraz akcesoriów z core’u produktowego.
Mechanizm działania „Blogosfery”

Blogosfera Canpol babies to miejsce, w którym mamy co miesiąc zgłaszają się w celu otrzymania produktów do testowania lub organizacji konkursów na swoich blogach. Zadaniem każdej z nich jest opisanie działania Blogosfery na swoim blogu, zanim otrzymają produkt. Dzięki temu informacja o programie rozprzestrzenia się wśród blogujących mam i ich czytelniczek.

W każdym miesiącu zgłasza się kilkadziesiąt blogerek do udziału w programie. Te, które przejdą selekcję, bardzo chętnie chwalą się recenzją lub organizowanym konkursem na facebookowym fanpage’u Canpol babies i forach internetowych. Dzięki temu wzrasta liczba pozytywnych rekomendacji w sieci społecznościowej.

Poznaj „Blogosferę Canpol babies”>>

Blogosfera Canpol babies

Szukasz agencji, która dobrze zatroszczy się o Twoją markę?

Daj nam szansę się wykazać.

Przyjdź

ul. Klimczaka 8A/14 02-797 Warszawa


NIP: 951-197-00-46
REGON: 142109468
ul. Klimczaka 8A/14
02-797 Warszawa


NIP: 951-197-00-46
REGON: 142109468